Drobečková navigace

Na výstupu cvičné věže v Podbořanech

1. ročník soutěže ve výstupu na cvičnou věž o pohár starosty města Podbrořany

Zpět

9.9.2023 jsme vyrazili do Podbořan na krajskou soutěž ve výstup na cvičnou věž, kde se nám velice dařilo a nikdo neodjel s prázdnou. Ovšem nemůžeme nezmínit, že každý s účastníku měl nejvíce dva tréninky, dokonce některý to zaběhli i bez tréninku. Na trénink jsme jeli týden před závodem a každý se s tím popral, jak nejlíp se naučil.

Nejmladší závodnicí od nás, ale i v celém závodě byla Ellinka Ungerová, která skončila na krásném 5. místě s časem 00:13.20s v kategorii mladší dorostenky, rozhodovali setinky, Ellinka si jako nejmladší nasbírala zkušenosti do dalších závodů, v kterých se bude dál posouvat a dalším rokem to bude bedna!

V další kategorii a to střední dorostenky se umístila Pája Hauptvoglová, které se závod povedl a po jednom tréninku dopadla na 2. místě s časem 00:11.62s.

Holky poté co hnedka doběhli odjeli na další závody do Prahy, kde se jim také dařilo.

V mladších dorostencích se předvedl Kuba Viceník a to na 4. místě, čas měl 00:12.13s, kuba ve své kategorii měl větší konkurenci, ale přesto se s tím vypořádal výborně. Kuba musel běžet už se žebříkem od startu a sám si ho zaseknout, zatím co holky ho tam obě měli připravené.

Ve starších dorostencích se přihlásili Matěj PailPetr Kryner, kluci v jejich kategorii museli vylést už do 2. patra, to ovšem zvládli na jedničku a Matěj skončil na 2. místě v čase 00:21:62s a 00:34.63s měl Péťa hned za ním na 3. I když se to nezdá, tak i to jedno patro výš je rozdíl a začne nabíhat strach.

V mužích běželi Loukota PetrMatěj Prošek, kde už strach z výšek a pádu hrál větší váhu, Péťa skončil na 3. místě a Matěj za ním s bramborou na hezkým 4. místě, oba dva lezli už do třetího patra a oba odvedli skvělý výkon. Péťa nebyl ani na žádném tréninku, takže jeho první pokusy byli hned na ostro na závodě. Péťa to zvládl v čase 00:39.19s a Matěj 00:42.50s.

Všem moc gratulujeme a doufáme, že se budou v této soutěži jenom a jenom zlepšovat!