Drobečková navigace

KONEČNĚ JSME PŘEKONALI DALŠÍ HRANICI: První samostatný úspěch dorostu ve stovkách

Běh na 60 a 100 metrů překážek se u nás nikdo moc nepěstoval

Zpět

Jsme moc rádi, že se poslední dobou tak nějak daří na všech úrovních. 60m a 100m byl takový poslední cílový milník. Od minulého roku probíhají pravidelnější tréninky právě s tímto zamřením. Defato přes sezónu se u nás trénuje skoro každý den. V letošním roce se jednotlivcům z řad dorostu dařilo na okresním kole, kde některým utekl postup na krajské kolo jen o kousek. Nicméně STIMAX CUP je výrazně vyšší úroveň, kde závodí závodníci z celé republiky (vlastně i zahraničí) a konkurence je zde veliká. A jsme moc rádi, že Pája  Hauptvoglová byla první, která dosáhla na první 5ku a rozhodně měla i na víc v kategorii dorostenky - věk: 13 - 16 a konkurenci 28 závodnic. Za zmínku stojí, ale i výsledky dalších závodnic, které se každé kolo zlepšují! Ella Ungerová po 2 kolech, kde se pohybovala časově kolem 20s a nyní konečně krásný čas 16.48s! V kategorii dívky - věk: 11 - 15 skončila 40. z 68, ale je potřeba říci, že je z kategorii nejmladší a čas je parádní. Emma Prošková je na tom s věkem podobně je nejmladší v kategorii dívky - věk: 9 - 11. Té se ani jeden pokus nijak zvláště nepovedl, ale i tak je z toho posun maxima na  00:21.77s. Mladší běhají 60m a od dorostu se běhá 100m.

Svou premiéru mají za sebou Amálka Jáhenová a Adélka Vydrová a obě za mě na jedničku! První velký závod je hlavně o zkušenostech.

V rámci hecu a aby to nebylo jen o tom, že se snažíme dětem předávat něco s čím nemáme zkušenosti, jsem si závod chtěl taky zkusit a nakonec jsem to přežil. Sice jsem byl ve startovce výrazně nejstarší a ta rychlost už tam není, ale s časem 20.87s na 100ku to nakonec bylo 18. místo z 28.

Mrzí mě jen účast mužské/dorostenecké části v tomto závodě, protože máme spoustu nadějných kluků. Jako jediný startoval Matěj Pail, který skončil s časem 20.07s 15., ale jsou tam obrovské rezervy, které se dají pilovat...

Určitě nám pomohlo i nové vybavení pořízené z dotace Ústeckého kraje, který hasiče velice podporuje. Nicméně máme u nás spoustu nadějných sportovců, máme jednu z největších základen mladých hasičů v kraji, ale stále nám hodně vybavení chybí a na ty nejdůležitější bohužel finance nejsou :(

Ve stejnou chvíli běžela svůj dorostenecký závod Alexandra Němcová v Pražské a středočeské lize TFA. Saša se bohužel potýká se zraněním, které ji nedovoluje trénovat naplno a už teď čeká na operaci, ale i tak se snaží dále běhat alespoň některé závody a i ty se ji daří! Skončila v kategorii dorostenek na 3. místě z 11ti

Má v sobě veliký potenciál a věříme, že po operaci tomu dá dostatečný odpočinek a pak se do toho vrhne naplno a ještě nám všem ukáže..

Po závodě nás čekala úklidová hodinka techniky, jako vždy, když se jede ven DA ;)